|
Dobrý deň, ste neprihlásený, prihláste sa | ![]() |
alebo zaregistrujte sa ako firma , občan |
![]() |
Predstavenie pohybovych detektorov. 26.02.2019 Úvod Snímač pohybu (alebo detektor pohybu) je ochranným prvkom vášho bezpečnostného systému, pretože je to hlavné zariadenie, ktoré zostane posledným krokom pred zlodejmi. Snímače pohybu môžu využívať viacero technológií na detekciu pohybu v priestore a zaregistrovať, keď je niekto vo vašom dome. Ak je snímač zapnutý, signál je odoslaný do vášho panelu bezpečnostného systému, ktorý sa pripája k vášmu monitorovaciemu centru a upozorní vás a monitorovacie centrum, že je niekto v dome. Táto príručka vám odpovie na všetky vaše otázky o snímačoch pohybu: rôzne typy, správne umiestnenie a ako ich používať.
Detektory pohybu držia stráž a sú pripravené vás upozorniť na všetky druhy situácie, ako je pohyb vo vašej obývacej izbe či sú okná a dvere otvorené alebo zatvorené alebo je rozbité okno.
Upozorniť vás, keď váš dospievajúci poruší zákaz vychádzania. Keď niekto príde k predným dverám, zazvoní zvonček. Upozorniť vás, keď deti vstupujú do zakázaných oblastí v domácnosti, napríklad suteréne, miestnosti na cvičenie alebo skrinky na lieky. Ušetrite energiu za osvetlenie pomocou snímača pohybu. Oznámia, že zvieratá vstupujú do oblastí, kde nemajú byť. Snímače pohybu môžu urobiť oveľa viac ako chrániť vaše domovy od zlodejov. Podrobnejšie sa na to pozrieme v tejto príručke. Po prvé, budeme hovoriť o typoch pohybových senzorov a ako fungujú.
Existujú dva typy detektorov pohybu: pasívne snímače a aktívne senzory. Každý z nich používa na detekciu pohybu inú technológiu. Pasívne snímače nevydávajú energiu, ale registrujú zmeny energie v priestore. Aktívne snímače vyžarujú jeden z troch druhov energie na identifikáciu pohybu v okolí: infračervené svetlo, mikrovlnné žiarenie alebo zvukové vlny. Ak milujete podrobné popisy a technologický jazyk, prečítajte si rozpis rôznych druhov snímačov pohybu: Pasívny infračervený port (PIR): rozpozná telesné teplo (infračervená energia). Pasívne infračervené snímače sú najpoužívanejšie pohybové senzory pre domáce bezpečnostné systémy. Keď je váš systém aktívny, vaše pohybové detektory sú aktivované. Ako náhle sa senzor zohreje, môže zistiť teplo a pohyb v sledovaných oblastiach, vytvárajúc ochranný „Msgstr " Ak pohyblivý objekt blokuje príliš veľa zón mriežky, intenzita infračervenej energie sa rýchlo mení a snímače sú aktivované.
vysiela mikrovlnné impulzy ktoré merajú odraz od pohybujúceho sa objektu. Pokrývajú väčšiu plochu ako infračervené snímače, ale sú citlivé na elektrické rušenie a sú drahšie.
Vyžaruje infračervené lúče z LED. Použitím odrazu z týchto lúčov snímač meria vzdialenosť od osoby alebo objektu a zistí, či je objekt v určenej oblasti. Ultrazvukové: vysiela impulzy ultrazvukových vĺn a meria odraz od pohybujúceho sa objektu. Vibrácie: detekuje vibrácie. Domáce snímače vibrácií používajú malú hmotnosť na páke, ktorá je aktivovaná prepnutím na alarm, keď vibruje. Domáce snímače pohybu môžu fungovať, ale môžu tiež byť nespoľahlivé.
V súčasnosti je väčšina snímačov pohybu bezdrôtová. Bezdrôtové senzory sa veľmi ľahko nastavujú. Nepotrebujú vŕtanie a komunikujú s iným bezpečnostným systémom bezdrôtovo.
Kombinuje videokamery s pokročilým spracovaním signálu. Niektoré záznamové snímače pohybu začnú nahrávať keď zistia pohyb. Kamery ovládané snímačmi pohybu vám môžu ušetriť pamäť tým, že nezaznamená stovky hodiny zbytočných záberov - zachytia len dôležité veci. Ak vás tento zoznam technických popisov vyčerpal nebojte sa. Aj keď špecifiká pre snímače pohybu môže byť technologicky náročné, všetko najzaujímavejšie čo je naozaj treba vedieť je ako nám pomáhajú detektory pohybu. Pozrite si ďalšej časti, aby ste zistili, čo máme na mysli.
Napriek svojmu názvu majú pohybové detektory okrem toho aj mnoho ďalšieho využitia nie len snímanie pohybu. Snímače pohybu sú často spárované s inými typy technológií pre duálnu funkciu, ktorá vedie ku všetkým druhom použitia. Ilustračný príklad: ak máte spárovaný snímač pohybu a bezpečnostnú kameru alebo osvetľovacie zariadenie, môžete naprogramovať zapnutie len vtedy, keď je detekovaníý pohyb. Tu sú niektoré príklady ako môžu byť senzory pohybu použité s inou technológiou pre optimálnu bezpečnosť.
Snímače pohybu sú ideálne pre vonkajšok vášho domu. Keď je tma a niekto číha vonku, svetelné senzory pohybu budú automaticky snímať ďalej. To znamená, že ušetríte peniaze na elektrickú energiu, pretože nemusíte nechať svietiť celú noc ak nechcete. Navyše môžu sa používať aj svetelné senzory pohybu vo vnútri vášho domu. Program bezpečnostného systému môžete naprogramovať tak, aby sa rozsvietili kontrolky keď je detekovaný pohyb, aby to vyzeralo, že je niekto doma. Má to vydesiť votrelcov alebo rozjasniť miestnosť, aby ste zachytili jasné zábery zlodeja na kamere.
Môžete nastaviť snímač pohybu ( fotoaparát) aby zaznamenával len pri detekcii pohybu, takže máte len zaznamenané dôležité udalosti a nemusíte prechádzať hodiny neželaných záberov. Mnohokrát môžete tiež nastaviť fotoaparát tak aby ste dostali okamžité upozornenie cez SMS alebo e-mail ak je detekovaný pohyb a môžete sledovať zábery kamery na diaľku z vášho smartfónu alebo z iného zariadenia podporujúceho web.
Môžete nastaviť rôzne odpovede, keď je zistený pohyb. Niektorí ľudia kupujú "falošné psy ", takže ak je detekovaný pohyb v blízkosti zadných dverí alebo garáže, začne hrať nahratá melódia a bude plašiť votrelcov.
Ak si vyberiete systém, ktorý vyžaduje profesionálnu inštaláciu, inštalátor nastaví vaše snímače, zatiaľ čo sedíte a relaxujete. Avšak, ak si alarm inštalujete sami, vy ste zodpovedný za nastavenie snímačov. Pred inštaláciou detektorov pohybu, prečítajte si návod na inštaláciu, pretože vám pomôže vybrať tie najlepšie miesta na umiestnenie senzorov. Majte na pamäti, že napriek mnohým úžasným aspektom pohybu senzory, nie sú odolné voči chybám a existujú prípady, v ktorých by mohlo dôjsť k falošným poplachom. Falošné poplachy sú zvyčajne spôsobené výpadkom elektrického prúdu, chybou používateľa, nesprávnou aplikáciou, bleskom a chybnými zariadeniami. Môžu byť tiež spustené zvieratami a tepelnými zmenami. Čítať montážne inštrukcie nie sú zvyčajne považované za najviac zábavnú činnosť, ale najlepšia vec, ktorú môžete urobiť na zvýšenie efektívnosť vašich snímačov a predchádzanie falošným poplachom. Zvážte tiež nasledujúce tipy pre umiestnenie snímača pohybu:
Snímače pohybu majú širokú škálu použitia a je dobré vedieť vaše možnosti predtým, než sa rozhodnete, ktoré z nich budete používať vo vašom dome. Ďalšie informácie o bezpečnostných systémoch alebo ak máte ďalšie informácie otázky o snímačoch pohybu, navštívte nás na https://www.gsmalarmcentrum.sk/ alebo nám napíšte na adresu info@gsmalarmcentrum.sk. |
Zobrazujem 1 až 1 (z 1) |